Genel & Yaşam

Mehmet Öz Anlatıyor: Coronadan Korunmanın 8 Yolu

Amerika’da “Sağlık Gurusu” şeklinde isimler verilen, dünya çapında oldukça ünlü ve alanında uzman Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Çin’den tüm dünyaya yayılan yeni tip corona virüsü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dünyanın dört bir yanında sokağa çıkma yasakları ilan edilirken bu yeni tip corona virüsü ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmamamız, kısa sürede yüz binleri etkileyen bu virüs birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde 17 Bini aşkın kişinin ölümüne neden olmuş durumda. Peki, sağlığımızı koruyabilmek ve bu virüsten mümkün olduğunca geç etkilenmek için neler yapmamız gerekiyor? Prof. Dr. Mehmet Öz tavsiyeleri neler bunlara geçmeden önce yine Öz tarafından yapılan bir açıklamayı sizlerle paylaşmak istiyorum;

“Bu virüsten kaçış yok arkadaşlar. İstisnasız hepimiz bu virüse yakalanacağız. Fakat, ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi.”

“Dediğim gibi, hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta birçoğumuz halihazırda bu virüse yakalandı bile ama fark etmedi. Hatta birçoğumuz bu hastalığı atlattı bile. Birçoğumuzun vücudu bu virüsle yaşamaya alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve farklı bir vücuda geçti.”

Prof. Dr. Mehmet Öz

Coronadan Korunmanın 8 Yolu

1- Kendinizi Karantinaya Alın

Virüsle en geç temas eden kişiler en şanslı kişiler olacaktır.

2 – Hijyen

Olabildiğince hijyen kurallarına uygun hareket edin.

3 – Meyve ve Sebze Tüketin

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

4 – Bağışıklık Sistemine İyi Gelen Besinler Tüketin

Sarımsak, Yoğurt ve Kefir

5 – Besin Takviyeleri ve Vitaminler Alın

Bağışıklığınızı destekleyen vitamin ve besin takviyeleri alın. Örneğin; Beta glukanlar, C Vitamini, Çinko, Kara Mürver Ekstresi gibi.

6 – Hareket Etmeyi ve Sporu Aksatmayın

Sokağa çıkmak ve insanlarla yakın etkileşimde bulunmanın riskli olduğunu biliyoruz fakat evinizde yapabileceğiniz temel spor hareketleri sizi formda ve sağlıklı tutmaya yetecektir.

7 – Sigarayı Bırakın

Sağlığınız için sigarayı bırakın.

8 – Bol Su Tüketin

Bol bol su için.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün