Sponsorlu İçerik

Kısa Aşk ve Sevgi Sözleri

Bana insanlık tarihi kadar eski iki şey söyleyebilir misiniz? Ya da siz hiç zahmet etmeyin ben sizler için bu 2 şeyi kelimelerle ifade edeyim “Aşk ve Sevgi”. Geçmişi insanlık tarihi kadar uzun olan bu iki kelime bir insanın farklı bir insana duymuş olduğu ilgi, ona yüklediği tarif edilemez duygulardır. Bu duygular yazının icadından günümüze şiirler, oyunlar, şarkı ve filmler gibi birçok alanda anlatılmaya çalışılsa da asla yeterli olmamıştır / olamayacaktır. Fakat özel günlerde ve sevdiğiniz kişileri mutlu etmek, onları heyecanlandıracak ve etkilemeyi başaracak kısa aşk ve sevgi sözleri arıyor olabilirsiniz.

Kısa aşk ve sevgi sözleri araştırarak bulmayı oldukça klişe buluyor olabilirsiniz fakat her insanın kendine ait öne çıkan yetenekleri bulunmaktadır. Bazı insanlar hal, hareket ve sergilediği davranışlarla sevgisini göstermekte başarılı olurken bazı kişilerse sözcükleri kullanarak karşısındakini etkilemeyi başarır. Eğer sözcüklerle aranız iyi değilse ve ara sıra birkaç kısa aşk sözleri kullanma ihtiyacı duyuyorsanız hafızanızda birkaç tane depolamalısınız.

kısa aşk sözleri

Kısa Aşk Sözleri

A Tarih boyunca insanlar aşk ile sevgi arasındaki ince farkları anlamakta güçlük çekmiş ve aşık olmak için o insanı sevmenin bir şart olduğunu düşünmüştür. Oysa insan sevmediği birisine aşık olabilir. Aşkın zamanla bittiği ise bir gerçektir fakat aşkın yeşerdiği ve halen nefes aldığı o süreç içerisinde karşınızdaki insana bir sevgi beslemeyi başarırsanız aranızdaki bağ sonsuza kadar devam edecektir. Aşk anlıktır ve insan bir anda aşık olabilir fakat sevgi zaman ister adeta bir fidanın ağaca dönüşmesi gibi.

Hayatınızın önemli bir yerinde olan ve ona karşı duyduğunuz hisleri asla dile getiremeyeceğiniz özel kişiyi heyecanlandıracak ve onu mutlu edecek birkaç kısa aşk sözleri paylaşmak istiyorum;

Güzel ve romantik bir ortam oluşturmayı başarır ve onu güldürmeyi başardığınız bir anda gelen “Aşk senin gülüşünde saklı…” sözüne düşmeyecek birisi olabilir mi sizce?

 • Aşk bir orduya meydan okurken bir kişiye esir düşmektir.
 • Aşk sevgilim seni düşlerken saç diplerimin bile terlemesi.
 • Belki de sen aşka âşıktın ben üstüne alındım.
kısa sevgi sözleri

Kısa Sevgi Sözleri

S Sevgi, bir insanın farklı bir kişiye duymuş olduğu ilgi ve bağlılığı temsil eder. Bir insana karşı sevgi beslemek bir anda gerçekleşecek bir durum değildir. Sevginin oluşabilmesi için belirli bir sürece ihtiyaç vardır. Bir insana karşı sevgi mi besliyorum ya da aşık mıyım diye düşünüyorsanız kendinize şu soruları sorabilirsiniz; o insana karşı sevgi beslediğinizi düşünecek kadar tanıyor musunuz? Aşkta her şey çok farklı ilerler, aşk tehlikelerle dolu bir limanda denize açılmaya benzerken sevgi sığınabileceğiniz güvenli bir limanı temsil eder.

Karşınızdaki insana beslemiş olduğunuz sevgiyi dile getirmenize yardımcı olacağını düşündüğüm birkaç kısa sevgi sözleri ile sizleri baş başa bırakıyorum;

 • Üşüdüysen söyle sevgilim. Seni bir kat daha seveyim.
 • Ben gökyüzü olsam sana kuş olmak yakışır.
 • Yalansan yalanı severim elimde değil.
 • Alıp kırsalar kalemimi kanımla yazarım seni sevdiğimi…

Aşk Sözleri

K Son olarak, sevdiği insana sevdiğini dile getirmek zorluk çeken, aşk ve sevgi kadar büyük iki duygunun yer almadığı bu dünyada daha fazla etkileyici söz arayan kişiler için aşk sözleri paylaşarak yazıma son veriyorum.

 • Aynaya bakınca kendimi değil kocaman bir yürek ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm.
 • Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an hiçbir şey seni sevmek gibi değil…
 • Ben sana uzaktan bakmayı ben seni uzaktan sevmeyi ben sen bilmeden seni yaşamayı sevdim bi tanem.

Tüm bu sözlere ve çok daha fazlası için sizlere kaynak olarak: www.asksozleri.net internet sitesini sunabilirim arkadaşlar.

Sponsorlu içerik.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Bazen keşke hiç aşık olmasaydım diyorum. Bazen de; e o zaman ne anlamı kalırdı ki diyorum. İnsanın hep mi gözleri dolar, hep mi yüreği sızlar? Evet evet, keşke hiç aşık olmasaydım. Özellikle gençlere sesleniyorum. Sakın aşık olmayın. Bak; sakın! Etrafınıza bakın, aşık olupta mutlu olan varsa fakat gerçekten yalan söylemiyorsa ve evliyse o zaman bişey demiyorum. Eğer böyle birisini bulursanız -ki inanmıyorum işte o zaman bir umut var denebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün