Sponsorlu İçerik

Kedi ve Köpek İlaçları Ne İşe Yarar?

Kedi ve köpeklerin bakımı temel olarak üç ayaktan oluşur; beslenme, sağlık ve kişisel bakımlar. Doğru bir beslenme ile evcil hayvanlarınızın daha sağlıklı şekilde gelişimini sağlayabilir ve hastalıklardan büyük oranda korunmasını güven altına alabilirsiniz. Fakat zaman zaman yetersiz veya yanlış beslenme yöntemleri nedeniyle ya da aniden gelişen sağlık sorunları doğrultusunda kedi ve köpek ilaçları kullanmak gerekebilir. Peki kedi ve köpek ilaçları nelerdir, hangi konularda tedavi sağlar? Kedi ve köpek ilaçları nereden alınır ve fiyatları nelerdir? Detaylara bakalım.

Kedi ve Köpek İlaçları Nelerdir?

Kedi ve köpeklerin gelişim süreçlerinde veya yetişkinlik dönemlerinde ortaya çıkan sağlık problemlerini tedavi etmek amacıyla birtakım vitamin destekleri ve ilaçlar üretilmektedir. Bu ilaçlar bazen destekleyici bazen tedavi edici ve çoğu zaman da önleyici tedavi kapsamında kullanılmaktadır. Peki köpek ve kedi ilaçları hangi tedavilere yönelik kullanılırlar, başlıklar halinde inceleyelim;

Kas-Kemik Gelişimi Destekleyici İlaçlar

Özellikle yavru kedi ve köpeklerde kasların ve kemiklerin gelişimini çok iyi takip etmek gerekir. Bu dönemde yetersiz bir kası-kemik gelişimi, ileride çeşitli iskelet bozukluklarına yol açabilir ve yürüme zorluğuna neden olabilir. Bu nedenle kedi ve köpeklerin anatomik gelişimini desteklemek için vitamin kapsamında eklem destekleyici ilaçlar üretilmektedir.

Parazit İlaçları

Özellikle pireler, kedi ve köpekler için ciddi huzursuzluk ve sağlık problemi oluşturmaktadır. Bu durum, evde beslendikleri için evdeki bireyleri de direkt etkilemektedir. Bu nedenle kedi ve köpeklerin parazit bakımları rutin olarak yapılmalı ve doktor tavsiyesi doğrultusunda parazit ilaçları kullanılmalıdır.

Sakinleştirici İlaçlar

Bilhassa köpeklerde ortaya çıkan huzursuzluk, bizzat kendisini etkilediği gibi aynı evde yaşayan bireyleri ve hatta diğer bina sakinleri ile çevreyi direkt etkileyebilmektedir. Bu kapsamda da çeşitli sakinleştirici kedi köpek ilaçları üretilmekte olup kedi ve köpeklerinizi bu şekilde huzurlu hale getirebilirsiniz.

Güçlendirici İlaçlar

Yavru kedi ve köpekler doğaları gereği fazla güçlü ve enerjik değildir. Buna bir de beslenme yetersizliği ve çeşitli faktörler eklendiğinde güçsüzlük daha da kendini göstermektedir. Bu durumu kontrol altına almak ve kedi-köpek yavrularının daha enerjik olmasına sağlamak adına, güçlendirici ve enerji verici ilaçlar ve vitamin destekleri kullanılabilir.

Enfeksiyon İlaçları

Biz insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da çeşitli enfeksiyonel hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Kedi ve köpeklerde ortaya çıkan enfeksiyon kaynaklı sağlık problemleri için de birtakım enfeksiyon ilaçları üretilmiştir. Bu ilaçlar krem ve sprey odaklı satılabilmektedir.

Kedi ve Köpek İlaçları Nerede Satılır?

Kedi köpek ilaçları satan yerler; veterinerler, petshoplar olarak sıralanabilir. Gelişen teknolojiyle internetten kedi köpek ilacı satın almak da mümkün hale gelmiştir. Bu alanda satış yapan birçok e-ticaret sitesi mevcut olup bunlardan biri de https://www.petbesinleri.com.tr/ adlı sitedir. Burada kedi köpek mamalarından vitaminlere, ilaçlardan aksesuarlara varana dek yüzlerce çeşit ürün bulabilirsiniz. Pet Eczanesi kategorisinde kedi, köpek ve diğer hayvanlar için ilaç, destekleyici gıda takviyeleri bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün