Nasıl Yapılır & Merak Ediyorum

iPhone Rehberinizi Nasıl Silebilirsiniz?

iPhone Rehber Silme

Eğer sende bir iPhone kullanıcısı isen belki de daha önce bilmediğin bir özellik & yöntem ile karşı karşıyasın. iPhone rehber silme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştığım bu yazımda sizlere elimden geldiğince anlaşılır bir dil kullanarak adım adım yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım.

Apple marka, iPhone model bir cep telefonu üzerinden rehbere giriş yaptığınızda burada yer alan kişileri temizlemek istediğinizde sizi bir hayli yoracak bir senaryoyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ama merak etmenizi gerektiren bir durum yok çünkü bunun çok daha kolay bir yolu var. Evet Android cihazlara göre biraz daha zahmetli bir yol olmasına karşın rehberinizi yanlışlıkla kaybetmemeniz adına düşünülmüş bir detay olarak görülebilir. Lafı daha fazla dolandırmadan iPhone rehberden birini silme için neler yapmanız gerektiğini anlatmaya başlamak istiyorum.

iPhone Rehberden Birini Silme

iPhone rehberden birini silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle aşağıda yer alan birkaç püf noktaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde anlatacağım yöntemler işe yaramayabilir.

 • iCloud senkronizasyon ayarınızın aktif olması gerekmektedir,
 • Aktif bir internet bağlantısı,
 • Güncel bir iTunes sürümüne sahip olmak.

iPhone Toplu Rehber Silme 2019

iPhone cihazınızda bulunan içi kabarık bir rehbere sahipseniz ve bahar temizliğinin vaktinin geldiğini düşünüyorsanız Windows veya MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayar yardımıyla nasıl bunu yapabileceğinizi anlatacağım. iPhone toplu kişi silme ücretsiz ve tamamen güvenilir şekilde Apple’ın yöntemiyle nasıl yapılır? İşte iPhone toplu rehber silme anlatımı;

iPhone Rehber Silme - Yöntem 1 (Windows)

 • Bilgisayarınız üzerinden internet tarayıcınızı açarak arama kutusuna “icloud.com” yazarak aramayı gerçekleştirin veya yandaki yazıya tıklayın.
 • Açılan sayfada öncelikle Apple Kimlik bilginizi (e-posta) daha sonrasında ise parolanızı girerek giriş işlemini tamamlayın.
 • Giriş sonrasında sizi karşılayan sayfadan “Kişiler” yazan alana tıklamanız gerekiyor.
 • Bilgisayar ekranınızda karşınıza çıkan rehberinizde silmek istediğiniz herkesi CTRL’ye baslı tutarak tek tek seçebilir ya da CTRL+A yaparak tüm rehberi seçebilirsiniz. Daha sonrasında “Delete” tuşuna basmanız yeterli.
 • Rehberden kişilerin silinmesi için uyarı ekranında onay vermeniz halinde seçilen kişiler rehberinizden kaldırılacaktır.

iPhone Rehber Silme - Yöntem 2 (MacOS)

Bir diğer yöntem ise MacOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullananlar için geçerli.
 • Sistem tercihleri menüsü altından iCloud sayfasına geçiş yapın.
 • Apple Kimlik (E-posta) bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra iCloud senkronizasyonunun aktif olup olmadığını kontrol edin.
 • Mac üzerinde “Kişiler” uygulamasını açarak aktif konuma getirin.
 • Command tuşuna basılı tutarak seçmek istediğiniz kişileri belirleyin.
 • Seçmiş olduğunuz kişilerden herhangi birisinin üzerine sağ tıklayarak silme onayını verin. Hepsi bu kadar.

Tebrikler, hangi yöntemi kullandığınızı bilmiyorum ama rehberinizden güzel bir bahar temizliği yaptığınızı varsayıyorum 🙂 iPhone cihazlarda kullanılan iOS işletim sisteminden kaynaklı olarak bu tarz bir yönteme başvurmanın gerekiyor olması biraz üzücü olsa da en azından bir çözümünün olması sevindirici. Sizlerle paylaşmış olduğum 2 yöntem dışında elbette bu işlemleri yapmanızı sağlayan bazı alternatif yöntemler ve uygulamalar yer alıyor fakat bunları şahsen tavsiye etmiyorum.

Yukarıda sizinle paylaşmış olduğum iPhone toplu rehber silme anlatımları tamamen Apple tarafından sunulan bir yöntemdir ve güvenlidir. Bu nedenle farklı kişilerin geliştirdiği uygulamaları kullanmak cihazınıza zarar verebileceği gibi bilgilerinizin ele geçirilmesine de neden olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün