İnternet & Sosyal Medya

Instagram’da Engel Kaldırma

Son yılların en popüler uygulaması Instagram ile ilgili rehberlerimizin sayısını arttırmaya devam ediyoruz. Instagram kullanıcıları uygulama içerisinde görmekten hoşlanmadıkları veya kavgalı oldukları kişileri engelleyerek tekrar karşılarına çıkma ihtimallerini ortadan kaldırabiliyor. Fakat zaman zaman bu dargınlıklar sona eriyor ve engelin ortadan kalkması gerekebiliyor. Peki, instagram’da engel kaldırma nasıl yapılır? Görsellere dayalı sosyal medya olan instagram’da engel kaldırma mümkün mü? Elbette mümkün.

Instagram Engel Kaldırma

Sizlerle instagram’da engel kaldırma işlemini nasıl yapabileceğinize dair ayrıntıları paylaşmadan önce engelleme özelliğinin sizlere neler sunduğundan kısaca bahsetmek istiyorum. Birçoğunuz halihazırda instagram profiliniz üzerinden birçok kişi ya da sayfaya engel atmış olabilirsiniz. Herhangi bir profil ya da sayfayı engellemeniz ardından artık o instagram hesabının yapmış olduğu hiçbir paylaşım sizin karşınıza çıkarılmayacaktır haliyle daha sonra engel kaldırmak isterseniz ilgili profili bulmanız biraz zor olabilir. Bu nedenle instagram engel kaldırma işlemini nasıl yapabileceğinize dair kısa ve basit bir rehber oluşturdum.

  • Eğer instagramda engel kaldırmak istiyorsanız öncelikle uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Uygulamaya girişiniz ardından sağ altta yer alan profil sayfanıza ulaşmanızı sağlayan butona basınız.
  • Profilinize girmeniz ardından sağ üstte yer alan “Alt alta 3 çizgi” şeklinde olan butona basınız ve yan menüyü açınız.
  • Yan menünün gelmesiyle birlikte en altta konumlandırılan “Ayarlar” butonuna basınız.
  • Ayarlara girmeniz ardından sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve “Gizlilik ve Güvenlik” başlığı altında yer alan “Engellenen Hesaplar” seçeneğine basın.
  • İlgili sayfadan engelini kaldırmak istediğiniz profile tıklayın ve “Engeli Kaldır” seçeneğine dokunun.

İnstagramda engel kaldırma işlemini nasıl yapacağınıza dair kısa ve basit bir anlatım gerçekleştirdim Eğer bu anlatım sizin için yeterli olmadıysa ve instagramda engel kaldırma işlemini nasıl yapabileceğini anlamadıysanız altta yer alan resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

instagram engel kaldırma

İnstagramda Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Yazılı anlatım kafanızı karıştırdıysa ve instagramda engel kaldırma nasıl yapılır daha detaylı, görsel anlatıma ihtiyacınız varsa alt tarafta yer alan anlatım sizin için oluşturuldu.

İnstagramda Engel Kaldırma Karşılıklı Yapılabilir Mi?

Engellemiş olduğunuz kişinin de sizi engellemiş olması düşük bir ihtimal dahi olsa mümkün. Elbette hem siz hem karşınızdaki kullanıcı instagramda engel kaldırma karşılıklı bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun için paylaşmış olduğumuz instagram engel açma yöntemini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hiç unutmam geçen webtasarım hizmeti verdiğim müşterimin iş yerindeyken biri gelip Instagram’da engellediği arkadaşınız engellini nasıl kaldırabileceğini sormuştu. Her ne kadar basit bir konu gibi görünse de akıllı telefonda fotoğraf silmeyi bilemediği için telefonculara koşanlar var. Halbuki biraz internette araştırsalar bu gibi konular fazlasıyla işlerini görür, bence insanlara interneti etkili kullanmayı öğretmeliyiz.

    1. Kesinlikle katılıyorum, ülkemizde internet kullanım oranının arttığına dair sürekli bilgilendirme yapılıyor olsa da interneti etkili ve etkin kullanan sayısı yeterince artmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün