İnternet & Sosyal Medya

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gider Mi?

Son dönemlerde Instagram kullanıcıları arasında bir duyum yayılmaya başladı ki önü alınamıyor. İlgili duyumun doğruluğunu derinlemesine araştırarak, ilgili instagram sayfaları üzerinde bu konuda da bir bilgilendirme yapılıp-yapılmadığını incelememiz neticesinde sizleri Instagram’da ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi konusunda bilgilendireceğiz. Birçok kişi instagram fotoğraflarının ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gider mi diye merak ediyor. Bu durum yalnızca fotoğraflarla sınırlı kalmıyor hikaye ve özel mesajlar içinde bir merak konusu olmayı başarıyor.

instagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi 2019

Instagramda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi 2019

Yeni yıla girişimizle birlikte instagram uygulamasına gelen güncellemeler sonucunda bir merak konusu haline gelen bildirimler karşı tarafa gidiyor mu sorusuna bir yanıt aradık. Gerçekleştirdiğimiz araştırma neticesinde Instagram uygulamasını kullanırken alacağınız ekran görüntülerinin bildirimi hiçbir şekilde karşı tarafa iletilmiyor.

Kısacası, instagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi 2019 yılı için yanıtımız “HAYIR” olacak. Instagram uygulamasını kullanırken alacağınız herhangi bir ekran görüntüsü hiçbir şekilde ilgili fotoğraf, video, hikaye ya da mesajın sahibine bildirilmemektedir. Yapmış olduğunuz ekran kaydı işlemine dair hiçbir kullanıcıya bir bilgilendirme veya mesaj iletmez.

instagram ekran görüntüsü bildirimi gider mi

Tam Anlayamadım, Şimdi Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Gider Mi?

Hayır, instagram ekran görüntüsü alma bildirimi diye bir özellik bulunmamaktadır. Bu özellik geçtiğimiz yıllarda da Instagram yönetiminin gündemine oturan bir özellik olmakla birlikte kullanıcılardan gelen yoğun tepkiler neticesinde sıcak bakılmamış bir özellik olarak rafa kaldırılmıştır. Şu an için instagram kullanıcılarını uygulama içerisinde alacakları ekran görüntüleri nedeniyle kimseye gammazlamayacaktır.

Yani, instagram dm ekran görüntüsü bildirimi diye bir şey yok değil mi? – Evet, DM yani özel mesajlarınızda da alacağınız hiçbir ekran görüntüsünün bildirimi karşı tarafa iletilmiyor. Bu nedenle daha fazla instagram mesajları ss alınca bildirim gider mi diye düşünmenize gerek yok.

instagram dm ekran görüntüsü bildirimi

Peki, Kim Uydurdu Bu Dedikoduyu?

Instagram’da ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi dedikoduları özellikle 2016 yılının sonlarına doğru Instagram ve Snapchat uygulamaları arasında rekabetin kızıştığı dönemlerde gündeme gelmiştir. Bu dönemlerde instagram da Snapchat’te yer alan ekran görüntüsü alınması halinde bildirim gönderme özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak DM yani özel mesajlarda bu özelliği test eden geliştiriciler kullanıcılardan gelen yoğun tepki üzerine bildirim özelliğini kalıcı olarak raflara kaldırdı.

Bu nedenle instagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi 2019 yılında düşünmenize gerek yok. Sizce bildirim özelliği tekrardan gündeme gelmeli mi? Instagram yönetimi ekran görüntülerinde bildirim gönderme özelliğini aktif etmeli mi? Neler düşünüyorsunuz yorum alanını kullanarak görüşlerinizi benimle paylaşır mısınız?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Konu başlığını okuyunca afalladım. Ne alaka ya dedim kendi kendime. Sonra biraz düşününce aslında konunun önemini anladım. Ben bilgisayar geçmişi olan birisi olarak bazı şeyleri anlıyorum. Ama birçok insanın teknik bilgisi hiç olmayabilir. Bu son derece doğal. Bunu teknik olarak anlayamamaları bir kusur veya eksiklik değil. Böyle konular insanları bilinçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün