• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Instagram Profil Fotoğrafını İndirme

Eğer sizde instagram profil fotoğrafını indirme işlemini nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız bu yazıya bir göz atabilirsiniz. Güncel ve detaylı anlatım.

instagram profil fotoğrafını indirme
 • Beğen

Son yılların en popüler sosyal medyalarından birisi olan instagram maalesef kullanıcıların başkalarının paylaşmış olduğu profil fotoğrafları başta olmak üzere birçok fotoğrafına tıklanması ya da indirilmesine izin vermemektedir. Fakat bu fotoğrafları indirmek imkansızdır demek de doğru değildir. Bu fotoğrafları indirebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle instagram profil fotoğrafını indirme yöntemlerinden en basit olanına değineceğiz.

Instagram Profil Resmi İndirme Sitesi

Normal şartlar altında instagram internet sitesi ya da uygulaması üzerinden instagram da yer alan herhangi bir profil resmi ya da paylaşımı indirmeniz maalesef mümkün değil. Normal şartlar diyoruz çünkü instagram yönetimi bu durumu mümkün olduğu müddetçe engellemeye çalışıyor olsa da maalesef resimler yayına açık olmaları sebebiyle bir şekilde indirilebilir oluyor. Sizlerle aşağıda paylaşmış olduğumuz instagram profil resmi indirme sitesi sayesinde istediğiniz profil resmini yalnızca kullanıcı adını girerek indirebileceksiniz. Üstelik instagram profil resmi indirme pc ya da mobil üzerinden de gerçekleştirilebilir.

instagram profil resmi indirme sitesi

Instagram üzerinde kullanıcıların paylaşmış oldukları profil resimleri orijinal boyutlarında bir kayıp olmadan nasıl indirilebilir merak ediyorsan yöntemi oldukça basit. Yalnızca altta yer alan birkaç maddeyi takip et ve instagram profil fotoğrafını indirme yöntemini öğren. Geçtiğimiz yıl yayınladığım instagram profil resmi indirme 2018 yazımı bu yazıyla birlikte güncellemiş bulunuyorum. Yeni ve daha stabil çalışan yöntem keşfettim.

1- Instagram internet sitesi ya da instagram mobil uygulamasına giriş yapın.

2- Profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kullanıcıyı bulun ve kullanıcı adını aklınızda tutun.

3- BURAYA tıklayarak ilgili sayfayı ziyaret edin ve “Search Username” yazan kutucuğa kullanıcı adını yazın. Daha sonrasında sistem arama gerçekleştirecektir. Buradan kullanıcıyı seçin.

4- Kullanıcıyı seçmeniz üzerinden birkaç saniye geçmesini bekleyin ve karşınızda profil fotoğrafı. Resme tıkladığınız takdirde orijinal büyük fotoğrafa yönlendirileceksiniz ya da altında yer alan “Download” yazısına basarak resmi indirebilirsiniz.

Bu anlatım enginozturk.net.tr için Engin ÖZTÜRK tarafından yapılmıştır.

İlgili sayfa üzerinden instagram profil fotoğrafı büyütme programsız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca geçtiğimiz yıl hazırlamış olduğumuz instagram profil fotoğrafı büyütme 2018 yazımızı güncelleyerek 2019 için uygun hale getirdik. Daha detaylı ve alternatif büyütme yöntemleri için ilgili yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Instagram Profil Resmi İndirme 2019 Resimli Anlatım

Eğer sizde instagram profil resmi indirme 2019 işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi anlamadıysanız resimli anlatıma aşağıdan ulaşabilirsiniz. Anlatım benim tarafımdan yapılmış olup izinsiz bir şekilde farklı site ve sayfalarda paylaşılması yasaktır. İşte detaylı instagram profil fotoğrafını indirme resimli anlatımı;

Adım 1

instagram profil fotoğrafını indirme

Adım 2

instagram profil resmini indirme

Adım 3

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI
 • Kadir
  1 ay önce

  Şahane bir yöntemmiş. Benim çok işime yarayacağı kesin 🙂 Instagram ile ilgili bir haber okudum. Instagram’a resim ve video kaydetme seçenekleri gelecekmiş. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

  3
  • enginozturk
   1 ay önce

   Maalesef bu konu hakkında bir bilgim yok Kadir.

   4
 • Özlem S.
  1 ay önce

  Çok teşekkür ederim harika bir bilgi paylaşmışsınız. Profili gizli olan kişilerin Profil fotoğraflarını büyüterek kim olduklarını görebiliyorum.

  1
 • Ahmet
  1 ay önce

  Vayy çok güzel bir yöntemmiş. Elinize emeğinize sağlık. Sizden ricam Instagram’da paylaşılmış resim ve videoları da cep telefonuna nasıl indireceğimizi de gösterebilir misiniz? Çok araştırdım ama bir türlü yolunu bulamadım.

  1
  • enginozturk
   1 ay önce

   Merhaba, bu konu üzerinde bir araştırma yapıyorum en uygun yöntemi paylaşacağım yakında.

   1
 • melike
  2 ay önce

  İnsanlar sosyal medyayı çoğunlukla teşhircilik ve röntgencilik için kullanıyor. Bu nedenle sosyal medya kanalları birer çöplüğe dönüşüyor. facebook bu şekilde kullnaıldığı için çöpe döndü. twitter yazı temelli olduğu için nisbeten farklı bir kulvarda. ınstagram ise bu meselede zirveye oturdu.

  3
 • Aslıhan
  2 ay önce

  Aslında kullanıcı profili değilde bazen bazı kullanıcılara ait post gönderilerini indirmek gerekebiliyor. Sizin bahsettiğiniz site gibi arama yaparak post gönderileri nasıl indireceğimi öğrenmiş oldum. Bu arada mobilde safari tarayıcısını kullanmak güzel sonuçlara neden oluyor.

  1
 • nesibe
  2 ay önce

  Bu site sadece profil fotoğrafında mı çalışıyor? Peki ya paylaştığı diğer fotoğraflar? Sadece profil fotoğrafı indiriyorsa yetersiz bence..

  2
  • enginozturk
   2 ay önce

   Profil fotoğrafı ve profili gizli değilse eğer aktif hikayelerini indirme imkanı da sunuyor. Fakat normal gönderilerini maalesef şu an için desteklemiyor.

   2
 • Karen
  2 ay önce

  Bazen çok ihtiyacım olabiliyor. Bir profil fotoğrafı görüyorum ve mutlaka indirmem gerekiyor ancak bir türlü bulamıyorum. Yok kaynak kodları yok taratıcı falan uğraş uğraş bir türlü yapılamıyordu. Böyle bir açıklama ile verilmesi harika olmuş.

  1
  • enginozturk
   2 ay önce

   İşinize yaraması beni sevindirdi, gerçekten bende uğraşıyordum kaynak kodları arasında fotoğrafı bulmak için. İyice karmaşık hale getirdiler anlamayan birisi bulamasın diye ortalık karışabiliyor kodlar arasında bulmaya çalışırken 🙂

   2
 • Ramazan
  4 ay önce

  Vaw ve tahmin ettiğimden çok daha kolay bir şekilde Instagram’da Profil Fotoğrafını İndirmek mümkünmüş. Ben bu kadar kolay olmayacağını düşünüyordum konuyu okumadan önce. Eskiden Facebook fotoğraflarını falan indirmek için fotoğraf id’sini falan bulmak zorunda kalıyorduk hatta sadece id için bile site kullanmak gerekebiliyordu. O kadar karmaşık bir olaydı ki aradan geçen zaman içerisinde tam olarak nasıl yaptığımızı bile unutmuşum. Değerli paylaşım için teşekkürler.

  3