İnternet & Sosyal MedyaNasıl Yapılır & Merak Ediyorum

Instagram Hikayeye Link Ekleme

Instagram Hikayesine Link Ekleme

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Instagram Hikayesine Link Ekleme
  • Instagram Hikaye Link Ekleme Yok Ne Yapacağım?

Son yılların en popüler ve büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram geçtiğimiz yıllarda hayata geçirmiş olduğu “Hikayeler” özelliği ile Snapchat’in özelliğini kopyalamasıyla gündeme gelmişti. Bu süreçte basit bir Snapchat özentisi özellik olmaktan çıkan sistem gelişerek birçok yeni özelliğe kavuşmayı başardı. Bu özelliklerden birisi ise kaydırılabilir bağlantılar. Eğer sizde instagram hikaye link ekleme işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğum bu yazının detaylarına bir göz atabilirsiniz. Elimden geldiği kadar açık ve sade bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Instagram Hikayesine Link Ekleme

Peki, Instagram hikayelere link nasıl eklenir? Instagram hikayelere bağlantı eklemek için gerekli şartlar nelerdir? Hikayelere site linki nasıl eklenir? Tüm bu soruların yanıtını merak edenler için detaylı bir şekilde araştırarak bilmeniz gereken tüm detayları alt satırda bir araya getirdim.

  • Instagram Link Ekleme Özelliğini Kimler Kullanabilir?

Instagram hikaye link ekleme 2019 yılı için yalnızca “İşletme Profili” olarak yayın yapan hesapların kullanımına açılmış durumda. Bireysel (Kişisel) hesaplarınızda bu özellikten yararlanmanız maalesef mümkün değil. Bunun yanı sıra yalnızca işletme hesabı olmanız yeterli değil. İşletme Profili olarak yayın yapan hesabınızın takipçi sayısının 10 Bine ulaşması gerekiyor. Yani;

  1. Hesabınız “İşletme Profili” olarak yayın yapıyor olmalı,
  2. Hesabınız en az 10 Bin takipçiye sahip olmalı.

Eğer ki Instagram hesabınız bu şartları karşılıyorsa Instagram hikayesine link ekleme işlemi için uygun durumdadır. Bu dakikadan sonra alttaki adımları takip ederek hikayenize kolaylıkla link yani bağlantı ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz bağlantılar hikayenizi izleyen takipçilerinizin yukarı doğru kaydırmasıyla birlikte açılacaktır.

  • Instagram Hikayeye Link Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hesabınız yukarıda yer alan şartları sağlıyorsa sırayla şu adımları takip etmelisiniz;

  1. Başlangıç olarak bir hikaye oluşturun,
  2. Hikayenize etiket, konum ve yazı eklemenize imkan tanınan düzenleme sayfasında sağ üst köşede yer alan link (bağlantı) simgesine dokunun,
  3. Takipçilerinizin hikayeyi yukarı kaydırması halinde açılmasını istediğiniz bağlantıyı girin,
  4. Hikayenizi paylaşın.

Instagram Hikaye Link Ekleme Yok Ne Yapacağım?

Eğer instagram hikayeye link ekleme 2019 yılında görüntülenmiyorsa bunun temel sebebi üst tarafta yer alan “Instagram Hikayesine Link Ekleme” başlığı altında paylaşmış olduğum “Kimler Kullanabilir” alt başlığında yer alan detayları hesabınızın sağlamıyor olmasından kaynaklı olabilir. Bu alanda paylaşmış olduğum şartların hesabınız için geçerli olup olmadığından emin olarak tekrar kontrolünüzü gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. Eğer bu şartları sağladığınızdan eminseniz yeni çözüm yolları üretmek adına yorum alanından durumu açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün