İnternet & Sosyal MedyaNasıl Yapılır & Merak Ediyorum

Instagram Profilinizde Paylaşılan Gönderilere Link Eklenebilir Mi?

Instagram Gönderiye Link Ekleme Yöntemi 2019

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Instagram Gönderiye Link Koyma
  • Instagrama Youtube Linki Koyma

Merhaba, sizler için hazırlamış olduğum bu yazı içerisinde instagram gönderiye link ekleme konusuna değineceğim. Bu konu hakkında birçok kişinin merak ettiği detaylar olduğu ve defalarca tarafıma soru iletildiğini görüyorum. Bu nedenle elimden geldiği ve bilgim dahilinde sizlere açıklama yapmaya çalışacağım. Eğer hikayenizde paylaştığınız video ve görsellere link eklemek istiyorsanız bunu instagram hikayesine link verme başlıklı yazımda tüm detaylarıyla anlatmıştım.

Bu yazı içerisinde birçok kişinin merak ettiği ve instagram üzerinde profilinizde paylaşmış olduğunuz gönderiler & içeriklerin yorum alanına link ekleme konusuna değineceğim. Bu alanla ilgili gelen birçok soruya yanıt verecek ve merak edilenleri açıklayacağım.

Instagram Gönderiye Link Koyma

Instagram gönderiye link ekleme işlemi yapmak istiyor olmanız gayet doğal. Bir internet siteniz ya da YouTube üzerinden paylaşmış olduğunuz yeni bir içeriğin reklamını sosyal medya hesabınız üzerinden gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat maalesef instagram şu an için gönderilerin altında yer alan açıklama ve yorum alanlarında tıklanabilir bağlantılar paylaşılmasına izin vermiyor. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor?

Yeni paylaşmış olduğunuz bir Youtube içeriğinizin reklamını yapmak ve izleyici çekmek için instagram sayfanız ya da profilinizde bir gönderi oluşturmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda instagram youtube linki ekleme yapmak isteyeceksiniz ki izleyiciler direkt olarak videonuza ulaşabilsin. Fakat bunu gönderilerinizde yapmanız pek mümkün değil. Zira gönderi açıklaması ya da yorum alanına yazacağınız linkler tıklanabilir olmayacaktır yalnızca metin olarak gelecektir. Bu durumda paylaşımı gören birisi adresi eliyle yazmak zorunda kalacaktır. Peki, bu gibi durumlarda ne yapılabilir?

  1. Daha önceden bahsetmiş olduğum gibi instagram hikayesine link verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hikayenizden oluşturacağınız bağlantılara takipçileriniz kolayca ulaşabilir.
  2. Gönderinizin açıklama kısmına “Link Bio’da” ya da “Link Hakkımda” kısmında gibi bir not düşerek profilinizin açıklama alanında yer alan link paylaşım hakkınızda bu yeni içeriğinizin bağlantısına yer verebilirsiniz.

Maalesef, instagram gönderiye link koyma 2019 yılı için yalnızca yukarıda bahsetmiş olduğum 2 şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Direkt olarak paylaşım yaptığınız gönderilere tıklanabilir bağlantı eklenememektedir.

Instagrama Youtube Linki Koyma

Instagram üzerinde aktif olarak milyonlarca kişinin yer aldığı ve bunun dışında anlık olmamasına karşın yüz milyonlarca kullanıcının sık sık ziyaret ettiğini hesaba katarsak hemen hemen her gönderi altında ve yorum alanında tıklanabilir bağlantılar olduğunu düşünsenize? Bu durum ne kadar önemli bir güvenlik problemi oluşturacaktır. Belki kötü amaçlı bir kullanıcı sizi mobil cihazınız üzerinden zararlı bir siteye yönlendirerek savunmasız bir duruma geçmenize neden olacaktır. Bu nedenle instagram tarafından gönderi üzerinde Youtube linki dahi olsa paylaşımına izin verilmemektedir.

Özet geçmek gerekirse; instagrama youtube linki koyma ya da herhangi farklı bir link koyma şu an için mümkün değildir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün