Nasıl Yapılır & Merak Ediyorum

iCloud Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

iCloud Şifresini Unuttum Telefon Açılmıyor

Apple, çalınan cihazların korumasını artırmak adına geliştirmiş olduğu iCloud profilleri için kullanıcılar belirlemiş oldukları güvenlik şifresini zaman zaman unutabiliyor. Eğer siz de iCloud şifremi unuttum nasıl sıfırlarım diyenlerdenseniz doğru yazıyı okuyorsunuz.

Öncelikle, iCloud şifresini unuttum ne yapabilirim diye gereksiz bir paniğe kapıldıysanız bunun tamamen gereksiz bir endişe olduğunu söyleyebilirim. Zira, unutulan iCloud şifresini sıfırlamak hesabın sahibi tarafından oldukça basit bir işlem. Neler yapmanız gerektiğini adım adım açıklamaya çalışacağım.

icloud şifresini unuttum ne yapabilirim

iCloud Şifremi Nasıl Sıfırlarım

iCloud şifresi nasıl sıfırlanır merak eden okurlarım için kısa bir rehber hazırlamaya çalıştım. Burada paylaştığım adımları takip ederek birkaç dakika içerisinde yeni şifrenizi tanımlayabilirsiniz.

appleid.apple.com

  • Resmi Apple ID Sayfasını Ziyaret Ederek Başlayın

iCloud şifresini unuttuğunuz senaryolarda yapmanız gereken ilk işlem şifrenizi sıfırlamak için resmi Apple ID web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. 

  • Apple Kimliği veya Parolanızı Mı Unuttunuz?

Yenilenmiş arayüzüyle bizleri karşılayan Apple ID resmi web sitesinde hemen hemen ekranınızın orta bölümüne denk gelen kısımda ufak puntolarla girilmiş olmasına karşın fark edeceğinizi düşündüğüm “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?” yazısı yer almakta. İlgili yazıya tıklayın.

  • Apple Kimliğinizi Girin

iCloud şifresini sıfırlamak için Apple kimliğinizi sisteme tanıtmalısınız ki hangi hesabın iCloud şifresini sıfırlamaya çalıştığınızı anlasın. Eğer Apple Kimliğinizi hatırlamıyorsanız telefon ile Apple Destek hattına ulaşmanız gerekmekte.

  • Güvenlik Sorularını Cevaplayın

Şifresini sıfırlamaya çalıştığınız Apple iCloud hesabının size ait olduğunu doğrulamak adına tarafınıza sorulacak güvenlik sorularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlamanız gerekecek.

  • Son Adım

Güvenlik soruları arasında hesabınıza tanımlı bir cep telefonu varsa öncelikle numara onayı daha sonrasında ise sıfırlama yöntemini seçmeniz istenecek. Burada karşınıza “E-Posta” ve “Güvenlik Soruları” seçeneği gelecek. Hangisi ile ilerlemek istediğiniz size kalmış adımları tamamladığınızda yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün