Web - Webmaster

En iyi WordPress Haber Temaları

WordPress Haber Temaları

Bölgesel veya ulusal anlamda haber paylaşımlarına yer vereceğiniz yeni bir proje planlıyor olabilirsiniz. Bunun için gelişmiş bir güvenlik alt yapısına sahip olan WordPress yazılımını kullanmayı düşünüyor fakat kullanıcının karşısına hangi tema ile çıkacağınızı bilemiyor musunuz? En iyi wordpress haber temaları başlığı altında bugüne kadar paylaşılmış birbirinden şık tasarımlara ve özelliklere sahip temalara yer vereceğim.

Bir haber sitesinin olmazsa olmazı işlevsellik bakımından ön plana çıkmasıdır. Bu nedenle oluşturacağınız internet sitesinin mümkün olduğunca işlevsel ve geliştirilmeye yatkın olması gerekmektedir. İçerik sayınızla birlikte sitenizde giderek büyümek zorunda. Bu neden profesyonel bir tema seçimi yapmalısınız. Bu yazıda bir araya getireceğim haber temaları, kendini kanıtlamış ve popüler temalardan oluşmaktadır. Sürekli güncelleme alarak kendini yenileyen, her geçen gün üzerine yenilikler katmayı başaran temalardır.

Oluşturmayı düşündüğünüz haber sitesinin içeriğinin hangi konuda olduğunun bir önemi yok. Belki de bir dergi sitesi bile oluşturmayı düşünüyor olabilirsiniz. Kim bilir belki de bir moda, seyahat, finans ya da pratik bilgiler paylaşmak üzere bir sayfa oluşturmayı düşünüyorsunuz. Neler yapabileceğiniz konusunda herhangi bir sınır tanımayan bu en iyi wordpress haber temaları arasından muhtemelen bir tanesi sizin dikkatinizi çekmeyi başaracak.

WordPress Haber Temaları

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; WordPress haber temaları arasından seçim yaparken (benim paylaşmış olduğum) genel performans değerlerini paylaşacağım fakat bunlara çok takılmamanızı önereceğim. Çünkü bu değerler anlık değişkenlik gösterebilir. Seçiminizi genel görünüm ve fonksiyonlar açısından dikkate alarak yapmanızı öneririm.

NewsPaper

newspaper wordpress theme
Newspaper WordPress Teması
 • Pingdom Performans: 91/100
 • Google PageSpeed: 91/100 (Masaüstü), 66/100 (Mobil)
 • GTMetrix: 99/100 (Pagespeed), 88/100 (YSlow)

Not: Test Newspaper-Default demosu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Bir wordpress haber teması arıyorsanız ilk olarak bakmanız gereken temaların başında “Newspaper” geliyor. Sizler için bu yazıyı hazırladığım an itibariyle 93.000’in üzerinde satış rakamına ulaşmış durumda. Halihazırda dünyanın önde gelen birçok internet sitesi bu temayı aktif olarak kullanıyor. Özelleştirilebilir esnek yapısı sayesinde benzersiz kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Haber sitelerinin olmazsa olmazı olan “Hava Durumu, Döviz Kurları ve Son Dakika” gibi fonksiyonlar tema içerisinde entegre bir şekilde sunuluyor olması en büyük avantajlarından birisi.

Newspaper teması ben çok uğraşmak istemiyorum diyenler için 60’ın üzerinde hazır demo seçeneğini bir tıklama ile kurmanıza imkan tanıyor. Kesinlikle bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Jannah

Jannah WordPress Theme
Jannah WordPress Teması
 • Pingdom Performans: 79/100
 • Google PageSpeed: 92/100 (Masaüstü), 90/100 (Mobil)
 • GTMetrix: 99/100 (Pagespeed), 92/100 (YSlow)

Not: Test Jannah-Main demosu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Sadece haber içeriğine değil göz alıcı ve hızlı bir temaya ihtiyacım var diyorsanız Jannah tam size göre. Dahili performans artırma özelliği sayesinde ücretli olarak almanız gereken eklentilerin yapacağı bir çok işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor. Size sadece arkanıza yaslanıp içeriklerinizi girmek kalıyor.

Yüksek hız, şık bir tasarımın yanında ne iyi gider diye düşünüyorsanız ben söyleyeyim; Jannah benzersiz bir reklam yerleşim imkanı sunuyor. Bu sayede kazancınızı kolaylıkla artırabilirsiniz.

Onlarca ücretsiz hazır demo içeriğinden birisini bir tıklama ile kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayfa oluşturma aracı sayesinde sitenizi benzersiz bir şekle sokarak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturabilirsiniz.

Soledad

Soledad WordPress Theme
Soledad WordPress Teması
 • Pingdom Performans: 93/100
 • Google PageSpeed: 98/100 (Masaüstü), 75/100 (Mobil)
 • GTMetrix: 59/100 (Pagespeed), 93/100 (YSlow)

Not: Test Soledad-Magazine demosu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Bambaşka konsept görünümler ile ziyaretçilerinize daha önce yaşamadıkları bir deneyim sunmayı planlıyorsanız bunu Soledad ile başarmanız oldukça kolay. Özelleştirme konusunda kendini kanıtlamış, ileri seviye bir tema.

Birkaç tıklama ile 5.000’in üzerinde hazır demo konsept tasarımına sahip olabilirsiniz. Üstelik seçtiğiniz tasarım otomatik olarak kurulacaktır.

Sayfa yükleme hızı konusunda inanılmaz bir deneyim sunan Soledad, ihtiyaç duyulan temel entegrasyonlar konusunda da sizleri yanıltmayacaktır. Yazı başlığı ve slider seçenekleri konusunda sizlere 200’ün üzerinde seçenek sunduğunu da belirtmek isterim.

Gillion

Gillion WordPress Theme
Gillion WordPress Teması
 • Pingdom Performans: 89/100
 • Google PageSpeed: 76/100 (Masaüstü), 30/100 (Mobil)
 • GTMetrix: 92/100 (Pagespeed), 83/100 (YSlow)

Not: Test Gillion-News demosu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Daha çok makale üzerine kurulmuş internet sitelerinin tercih ettiği Gillion teması benzersiz bir konsept üzerinden yayın yapmayı planlayan haber siteleri için ideal bir seçim olabilir. Onlarca modülü sayesinde ihtiyaç duyacağınız birçok özelliğe kolayca ulaşmanızı sağlayan tema profesyonel içerikler oluşturmanıza imkan tanıyor.

Mobil kullanıcılar için iyi bir deneyim sunan, fazlasıyla esnek bir yapıya sahip tema arıyorsanız Gillion bunu karşılayacaktır.

Birkaç tıklama ile kurabileceğiniz onlarca farklı demo görünümünün yanı sıra modüller yardımıyla dilediğiniz gibi baştan şekillendirme imkanınız da bulunuyor.

En iyi wordpress haber temaları hakkında oluşturmuş olduğum listenin sonuna geldik. Bu listeyi belirli aralıklarla güncelleyerek keşfettiğim ve tercih edilebilecek başarılı temalarla sürekli genişleteceğim. En iyi wordpress haber teması hangisi bu konuda sizlerinde görüşlerini merak ediyorum. Bu yüzden yorumlarınızı çekinmeden yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün