Nasıl Yapılır & Merak Ediyorum

Chrome Siyah Ekran Çözümü

Ülkemiz başta olmak üzere dünya çapında en fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran ve aktif kullanıcı sayısı ele alındığında rakiplerine açık ara fark attığını söyleyebileceğimiz internet tarayıcısı kuşkusuz Google’ın geliştirmiş olduğu Google Chrome’dur. Fakat bu internet tarayıcısını kullanan birçok kullanıcı son zamanlarda Youtube başta olmak üzere birçok internet sitesinde siyah ekran sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtiyor. Peki, kullanıcıların bir hayli canını sıkan Chrome siyah ekran çözümü nasıl?

Geçmişte veya birkaç dakika önce başına gelen bu hata nedeniyle muhtemelen yine Google Chrome ve Google üzerinden yapmış olduğunuz bir araştırma ile internet sitemi ziyaret ettiniz. Bende sizler gibi Google Chrome kullanıyor ve zaman zaman bu sorunla karşı karşıya kalıyordum. İnternet üzerinde yerli ve yabancı birçok kaynakta araştırma yapmama rağmen yeterli ve düzenli bir bilgi bulamadığım için sizlere bu rehberi hazırlayıp sunuyorum. Chrome siyah ekran sorunu çözümü için neler yapmanız gerekiyor hepsi ve daha fazlası bu yazıda.

Chrome Siyah Ekran Problemi

Youtube video izlerken siyah ekran hatasıyla karşı karşıya kalmak özellikle canınızı sıkıyor olabilir. Önemli bir anda yapmış olduğunuz araştırmayla ilgili video izlerken ya da yarım bıraktığınız diziye devam etmek istediğinizde bu hata karşınıza çıkabilir. En sıkıcı olanıysa bir şarkının tam orta yerinde bu hatanın meydana gelmesi ve şarkının yarım kalması olmalı. Google Chrome youtube siyah ekran problemi başta olmak üzere genel anlamda bu hatadan nasıl kurtulabileceğinizi detaylıca anlatacağım.

İlk adım olarak Google Chrome tarayıcınız hali hazırda açık değilse uygulamayı çalıştırarak işleme başlayalım. Daha sonrasında tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan alt alta 3 nokta simgesine tıklayarak açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine basmalısınız.

Ayarlar sekmesine giriş yapmanızla birlikte sayfayı en alta kadar kaydırmalı ve en alt orta kısımda yer alan “Gelişmiş” yazısına tıklamalısınız. Bu yazıya tıklamanızla birlikte sayfanın uzadığını fark edeceksiniz.

Tekrardan sayfayı en alt bölüme kadar kaydırmalı ve “Sistem” başlığı altında yer alan “Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” yazısını bulmalısınız. Bu ayar muhtemelen aktif olarak karşınıza çıkacaktır. Bunu kapalı konuma getirmelisiniz ve tarayıcınızı kapatıp baştan açmalısınız (yeniden başlatmalısınız).

Bu işlemleri eksiksiz ve sırasıyla yerine getirdiğiniz takdirde Chrome siyah ekran çözümü başarıyla tamamlanmıştır diyebiliriz. Muhtemelen Youtube başta olmak üzere birçok internet sitesinde karşınıza çıkan bu hata bir daha karşınıza çıkmayacaktır. Eğer bu işlemleri yapmanıza rağmen hata almaya devam ederseniz lütfen bize yorum alanından belirtin. Sizin için alternatif çözüm önerilerini araştırarak detaylı bir geri dönüş sağlayacağım.

Chrome Siyah Ekran Sorunu Windows 10

Google Chrome Windows 10 ile birlikte gerçekleşen sistemsel yenilikler sebebi ile zaman zaman bilgisayarınızda bazı hataların meydana gelmesine sebep olabiliyor. Bu problemler Chrome’a özgü olmamakla birlikte hemen hemen tüm tarayıcılarda meydana gelebiliyor. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız ve Chrome siyah ekran sorunu Windows 10 cihazımda meydana geliyor diyorsanız biraz önce paylaşmış olduğum yöntemi sizde deneyebilirsiniz. Bu problem muhtemelen bu işlem sonucunda ortadan kalkacaktır.

İlgili Makaleler

6 Yorum

   1. Hocam, ayarlar falan gözükmüyor her yer siyah ne yapmamız lazım?

   2. Merhaba Ekrem, ayarlar butonunu göremiyorsan eğer adres çubuğuna (adres yazdığımız yer) tıkla ve “chrome://settings/” bunu yaz. Ayarlar sayfasını açacaktır.

   3. sadece çerçeve var simgeler dahi gözükmüyor bende de

   4. Merhaba Seyda, ilgili düzenlemeyi gerçekleştiremiyor ya da ayarlar bölümüne erişmekte güçlük çekiyorsan adres yazma yerine tıklama şansın varsa “chrome://settings/” tırnak içerisinde yer alan metni yazarsan Google Chrome ayarlar sayfasına erişim sağlarsın. Devamında yapman gerekenler yazı içerisinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu