Genel & Yaşam

Birisinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin Seni Beğendiğini Nasıl Anlarsın

Birisinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız hiç düşünmüş müydünüz? Karşınızdaki kişiye sizden hoşlanıp hoşlanmadığını sormaya cesaret edemiyor, çekiniyorsanız bu yazıda paylaşmış olduğum detayları takip ederek bunu anlayabilirsiniz. İnsanların sizinle ilgilendiğini hatta hoşlandığını gösteren istem dışı gerçekleştirdikleri bazı hareketler vardır. İşte bunlardan bazıları.

Birinin Seni Beğendiğini Nasıl Anlarsın?

A – Beden (Vücüt) Dilini Anlamaya Çalışın

İnsanlar arasında gerçekleşen iletişimin temeli vücut diline bağlıdır. Gün içerisinde iletişim kurduğumuz insanlarla gerçekleştirdiğimiz iletişimin neredeyse %93’ünü farkında olmadan beden dilimizle gerçekleştiririz. Bireylerin belirli beden dilleri bulunmaktadır. Fakat her insan hoşlandığı kişiyle karşı karşıya geldiğinde farkında olmadan bazı sinyaller verir.

Vücut Dili

Bir Kızın Vücut Dilini Okumak

Kadınlar beden dillerini kullanarak 50’yi aşkın sinyali dışarıya aktarma yeteneğine sahiptir. Elbette bu sinyallerin tamamını fark etmen mümkün değildir. Fakat, bu davranışlar arasında gözüne takılacak ve fark edeceğin bazı noktalar bulunmaktadır. Bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ettiğin zaman onunla randevu ya da buluşma esnasında şunlara dikkat edebilirsiniz;

 • Giysisinin kollarını sıvayarak bileklerini göstermesi iyiye işarettir. Üstelik çoğu kadın bunu yaptığını dahi fark etmez.
 • Aranızda bulunan mesafeyi kapatmaya çalışır. Bunu başarmak için içkisini sana yaklaştırmayı ya da menüyü birlikte bakmak için sana yaklaştırmak da dahil.
 • Sana bir şekilde temas etmenin yolunu bulur. Bazı kadınlar bunu yaptığını dahi fark etmez. Örneğin; “Buraya gel” diye seslenmesinin ardından o an alakasız olmasına rağmen telefonundan bir uygulama gösterir. Telefona bakmak için ona yaklaştığınızda vücudunuz birbirine temas edebilir.

Bir Erkeğin Vücut Dilini Okumak

Bir erkeğin vücut dilini okumak kadınlara oranla çok daha zordur. Bunun temel nedeni vücut dili ile çok fazla sinyal aralığına sahip olmamalarıdır.

 • Sık sık yanlışlıkla da olsa omuz ya da ellerinizi temas ettiriyorsa bu sizden hoşlandığı anlamına gelebilir.
 • Sizinle konuştuğu sırada heyecan yapacaktır. Bu nedenle elleri genellikle boş durmaz ve devamlı bir hareketlilik içerisinde olacaktır.

Göz Temasının Önemi

Göz teması pek çok şeyi anlatabilir. Evrensel bir vücut dili işaretidir. Kadınlar ve erkekler hoşlandığı kişinin karşısında göz teması kurmaktan kaçınmazlar. Göz temasını çok uzun süre tutmamaya özen gösterin yoksa her şeyi mahvedebilirsiniz.

 • Karşınızdaki kişi ile göz teması kurun ve onunda sizinle göz teması kurmasını bekleyin.
 • Karşılıklı göz teması kurulduğunda bir anlık beklemenin ardından gözünü farklı bir tarafa kaçırıp kaçırmadığını kontrol edin 🙂

B – Utangaç ve Anlaşılması Güç Kişileri Tanımak

Utangaç ve anlaşılması güç kişiler size karşı genellikle açık olur ve sizden hoşlandığını itiraf etmez. Bu kişiler sizinle ara sıra havadan – sudan normal sohbet eden kişilerdir. Ara sıra onu size bakarken yakalayabilirsin.

 • Bu gibi insanların çok sık birileriyle çıktığı veya sevgili olduğu görülmez. Eğer bir ilişkiye başlarlarsa bunu çoğu ilişkiden daha uzun süre devam ettirirler.
 • Bu kişileri arkadaşlarının yanında sergilediği davranışları sizin yanınızda sergilediği davranışlar ile karşılaştırarak tespit etme şansın olur.
Utangaç İnsanları Anlamak

Senden Hoşlandığını Gösteren İşaretleri Gözünden Kaçırma

Bu kişiler kasti olarak utangaç davranmaz. Bazı bireylerin öz güven seviyesi daha düşüktür. Bu kişileri öz güven eksikliği nedeniyle göz ardı etmemen gerekmektedir. Utangaç ve öz güveni düşük birisi senden hoşlandığını şu şekilde belli edebilir;

 • Ara sıra sana onu zor duyabileceğin ve anlamakta güçlük çekeceğin bir ses tonuyla “Merhaba” diye seslenir.
 • Onunla sohbet ettiğinde veya dokunduğunda yanakları kızarabilir.
 • Onu sana bakarken yakalaman mümkün. Sana baktığını fark ettiğinde kafasını çevirip çevirmediğine dikkat et. Eğer kafasını çeviriyorsa seni izlediği anlamına gelir 🙂
 • Cevabını bildiği bazı şeyleri yine de sana sorar ve senden yardım ister.

İlgi Aradığını Fark Etmeni İster

Senden hoşlanan utangaç bir birey onu fark etmen için normalde yapmadığı şeyleri yapabilir. Sen onun yanında olduğunda normalden yüksek sesle konuşabilir ya da sen oradan geçerken birden bire yanındaki arkadaşlarıyla gülüşmeye başlayabilir.

 • Sosyal medya hesabı üzerinden seninle konuşmuyor olabilir fakat yaptığın ve paylaştığın şeyleri sürekli beğeniyor olabilir.

İşaretleri Kaçırma

Utangaç ve anlaşılması güç kişiler onun senden hoşlandığını fark etmen için bazı ipuçları verir. Bu ipuçlarını fark etmek ise sana kalmış;

 • Sırf sana dokunmuş olmak için hafifçe çarpabilir.
 • Moralin bozuk olduğunda ya da üzgün olduğunda girmiş olduğun ortamda bunu ilk o fark edecektir. Çünkü sen fark etmesen de onun bütün dikkati senin üzerinde olacaktır.
Kaynak
Photo by luizclas from Pexels

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün