Genel & YaşamSponsorlu İçerik

Ankara Kanal Tedavisi Uzmanı Tavsiye

Diş Hekimi Kaan Nejat

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Kanal Tedavisi Nedir?
  • Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?
  • Diş Hekimi Kaan Nejat Kimdir?

Kanal tedavisi hakkında merak edilen soruları bir araya getirerek sizler için Kanal Tedavisi Uzmanı, Diş Hekimi Kaan Nejat’a aktardım. Kısaca konu hakkında beni bilgilendiren hocamızdan aldığım bilgileri birazdan sizlerle paylaşacağım.

Diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçebilmek için beslenmenin önemini sanırım hepimiz biliyoruz. Diş sağlığımızı riske atacak besinlerin fazla tüketilmesi halinde diş ve diş eti hastalıklarıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Karşı karşıya kalacağımız bu hastalıklardan bazıları kanal tedavisi yöntemiyle tedavi edilebiliyor. Peki, kanal tedavisi nedir, nasıl yapılır ve kanal tedavisi hangi durumlarda yapılmalıdır biliyor musunuz?

Kanal Tedavisi Nedir?

Kısaca Kanal Tedavisi Nedir? – Dişlerimizde yer alan mine ve dentin isimli dokuların altında “Pulpa” adı verilen yumuşak bir doku yer almaktadır. Bu yumuşak doku damar, sinir ve bağ dokusundan oluşmaktadır. Diş köklerinin gelişim ve beslenmesinden sorumlu doku Pulpa’dır. Pulpa dokusunun iyileşme yeteneği ise neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu yüzden herhangi bir nedenle hasar gören Pulpa dişten uzaklaştırılmalıdır. Bu uzaklaştırma dişin artık kurtarılamayacak aşamaya gelmesi halinde gerçekleştirilir ve dişi muhafaza edebilmek için gereklidir.

Ankara bölgesinde kanal tedavisi gerçekleştirmek isteyen, diş sağlığı hakkında bir uzman görüşüne ihtiyaç duyan kişiler için tavsiye ettiğim doktor Kaan Nejat hocam olacaktır. Doktorumuz Kanal tedavisi Ankara başta olmak üzere tüm diş hekimliği branşlarında hizmet vermektedir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Peki, Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır? – Dişlerimizin “Pulpa” adı verilen dokusunda meydana gelecek hasarlar sonucunda uygulanması gereken tedavi Kanal Tedavisidir. Peki, kanal tedavisinin uygulanmasını gerektiren hasarların oluştuğu durumlar nelerdir?

  • Dişinizde derin çürüklerin bulunması,
  • Darbe veya travma sonrasında dişte kırıkların meydana gelmesi,
  • Dolgu ve kaplamalara rağmen geçmeyen şikayetlerinizin bulunması,
  • Dişinizde oluşmuş aşınmalar neticesinde Pulpa dokusunun hasar görmesi,

Başlıca bu durumlar kanal tedavisi uygulanmasını zorunlu kılmaktadır. Ayrıca doktorumuza bu tedavi işlemi sırasında bir ağrı hissedip hissetmeyeceğimiz konusunda bilgi vermesini istemek amacıyla yönelttiğim “Kanal Tedavisi Sırasında Ağrı Hisseder Miyim?” sorusuna verdiği cevabı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kanal tedavisi uzmanı Ankara Kaan Nejat, hastaların bu tedavi sırasında rahatsız edici bir ağrı hissetmeyeceklerini, bölgenin önceden uyuşturularak tedavinin uygulanacağını benimle paylaştı. Bu nedenle diş sağlığınızı riske atmadan tedaviye ihtiyaç duyan bir dişiniz varsa en kısa sürede doktorumuza & doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyorum.

Diş Hekimi Kaan Nejat Kimdir?

Diş Hekimi Kaan Nejat kimdir, hangi alanda uzmandır? Yazımı sonlandırmadan önce sizlere yazı içerisinde tavsiye etmiş olduğum doktor hakkında biraz bilgi paylaşmak istedim. 2010 yılında Ankara Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan doktorumuz eğitimine 2011 yılında Endodonti Ana Bilim Dalında devam etmiştir.

2011 yılında başlamış olduğu uzmanlık eğitimini 2015 yılında başarıyla tamamlayan doktorumuz şu anda Dr. Kaan NEJAT özel kliğinde hastalarını tedavi etmektedir. Endodonti, Estetik Diş Hekimliği ve İmplant tedavileri başta olmak üzere diş hekimliği içerisine giren tüm branşlarda hizmetlerini sürdürmektedir. Kısaca Diş Hekimi Kaan Nejat hakkında bilmeniz gereken, dikkat çeken detayları sizlerle paylaştım. Uzman doktoru daha yakından tanımak veya randevu ile ilgili detayları öğrenmek isterseniz kendisine ait internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün