Nasıl Yapılır & Merak Ediyorum

Android İçin En İyi Müzik İndirme Uygulamaları – 2020

Android Müzik İndirme Programı

Ücretsiz müzik indirme uygulamaları adı altında karşımıza çıkan onlarca farklı uygulama arasından hangisinin en iyi seçim olacağını belirlemek için yaptığım araştırmalar ve deneyimlerim sonucunda oluşturduğum listeyi birazdan sizlerle paylaşacağım. Android için en iyi müzik indirme uygulamaları hangileri gelin hep birlikte bir göz atalım ve sizlerinde yorumları dahilinde listeyi devamlı güncel tutalım.

Yazının detaylarına geçmeden önce belirtmek isterim ki bu yazı içerisinde yalnızca ücretsiz olarak sunulan uygulamalar değil aynı zamanda ücret karşılığında kaliteli hizmet sunan uygulamalara da yer verilecektir. Çünkü günümüzde gelişen ses sistemleri ve kulaklıklar ile birlikte kalitesiz müzik paylaşımları en azından beni yeterince tatmin etmemekte. Bu nedenle android için en iyi müzik indirme uygulamaları listesi içerisinde kullanmak için zorunlu olarak ödeme yapmanız gereken uygulamalarda yer alacaktır.

android müzik indirme programı

Android Müzik İndirme Programı

Müzik hiç kuşku yok ki hemen hemen hepimizin hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda müzik dinleyebilmek için bir kaset çalar, CD çalar, MP3 çalar ya da Walkman gibi harici bir cihaza ihtiyaç duyulurken günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte tek ihtiyacımız bir cep telefonu haline geldi.

Çoğu zaman müzikleri kaydetmeye dahi ihtiyaç duymadan internet üzerinden rahatlıkla istediğimiz müziği dinleyebiliyoruz fakat telefonlarımızda yer alan internet paketlerinin yetersizliği ve zaman zaman internet bulunmayan yerlerde müzik dinlemek için müzik indirme uygulamaları kullanmaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Elbette bunu nasıl yapacağımız bilmiyor isek ilk durağımız Google oluyor ve sıklıkla şu aramaları gerçekleştiriyoruz; “cep müzik indir, müzik indirme programı apk, android müzik indirme, android müzik indirme programı

Eğer sizde bu tarz aramalar yaparak bu yazıya ulaştıysanız öncelikle belirtmek isterim doğru yazıya göz atıyorsunuz. Üstelik tamamen tarafsız ve bir kullanıcı gözünden yapılmış bir incelemeyle birlikte birazdan başarılı tüm uygulamalara göz atacağız. Dilerseniz daha fazla uzatmadan android için en iyi müzik indirme uygulamaları hangileri bir göz atalım.

android için müzik indirme programı

Android İçin Müzik İndirme Programı

Android için müzik indirme programı tarzında bir aramayı uygulama mağazasına ya da Google üzerinden yapmanız halinde birçok uygulama karşınıza çıkacaktır. Fakat bu uygulamaların birçoğu tam olarak aradığınız karşılamaz ya da isteğiniz performansı sunamadığı için kafanız karışabilir. İşte benzersiz bir yorum eşliğinde android için en iyi müzik indirme uygulamaları paylaşımlarım;

Apple Music:

Apple music müzik indir

Apple, iTunes ile geçmişten bugüne müzik sektörü üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasının yanı sıra 2015 yılı itibariyle hizmete aldığı Apple Music uygulamasıyla birlikte kullanıcıların beklentilerini bir adım öteye taşımayı başardı. Çıkış yaptığı ilk dönemde yalnızca Apple ürünleri için kullanılabilir olan uygulama ilerleyen süreçte Android başta olmak üzere hemen hemen her platformda karşımıza çıkmayı başardı.

Ayrıca bu müzik uygulaması için Apple Car ile en iyi entegre olan uygulama demem sanırım yanlış olmaz. Bu sayede arabanızda müzik dinlerken hiçbir problemle karşılaşmıyorsunuz. Apple Music müzik indirme işlemi için öncelikle premium üye olmanız gerektiğini belirtmek istiyorum. Fakat Apple yaptığı kampanyayla birlikte ilk 3 ay hizmet kalitesini ölçümleme fırsatı sunuyor ve ücretsiz bir şekilde kullanmanıza imkan tanıyor. Peki, premium üye olduktan sonra ne yapmanız gerekiyor?

 • Telefonunuza kaydetmek ya da indirmek istediğiniz müzik, albüm ya da çalma listesini açın.
 • Aşağıya doğru bir ok barındıran bulut simgesine tıklayın.
 • Bu işlemin ardından müzik cihazınıza indirilecektir.

Tidal:

Tidal müzik indir

Bu ismi daha önce duymuş muydunuz bilmiyorum ama Tidal dünyanın önde gelen müzik platform ve uygulamalarından birisidir. Uygulama ülkemizde çok popüler olmasa da müzik ile içli dışlı kişilerin yakından tanıdığı oldukça kaliteli bir uygulamadır. Yine benzer şekilde Apple ve Youtube’un müzik platformları gibi 2015 yılında hayatımıza girmiş bir uygulamadır. Müzik arşivi en az rakipleri kadar geniştir ve on binlerce müziğin klibi uygulamada yüksek kalitede yer almaktadır.

60 Milyonun üzerinde müziğe ev sahipliği yapan uygulama Hi-Fi olarak adlandırılan ve müziği neredeyse kayıpsız bir şekilde bizlere aktarabilen bir teknoloji ile hizmet vermektedir. Buna ek olarak “Master” olarak tabir ettiği ve Stüdyo kalitesiyle karşımıza çıkan parçalara da erişmek mümkün. Unutmadan bu listede Stüdyo kalitesini veren tek uygulamanın bu olduğunu hatırlatmak isterim. Elbette bunun yanı sıra bu kaliteyi alacak donanıma sahip değilim diyorsanız Standart kalitede sunum yapan ve %50 daha uygun fiyata sunulan Premium paketi de bulunmaktadır. Peki, android için en iyi müzik indirme uygulamaları arasına eklediğim bu uygulamayı kullanarak nasıl mı müzik indirebilirsiniz? İşte, tidal müzik indirme işlemini nasıl yapabileceğinize dair kısa yönlendirmem;

 • Öncelikle Tidal premium üyeliğini aktif ettiğinizden emin olun.
 • Uygulamada kaydetmek istediğiniz albümü açın ve en üstünde yer alan “İndir” yazısının yanında yer alan kaydırmalı butonu aktif hale getirin. İşte bu kadar.
 • Eğer tüm albümü değil belirli parçaları indirmek istiyorsanız kendinize bir liste yapın ve bu parçaları listeye ekleyin.Daha sonra listeyi açarak yine benzer şekilde en üstte yer alan “İndir” yazısının sağındaki kaydırmalı butonu aktif hale getirin.

Spotify:

Spotify müzik indir

Sanırım geçmişten günümüze eskimeyen ve devamlı olarak kendini geliştirmeyi başaran müzik uygulamalarının başında Spotify geliyor. Müzik denildiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen uygulama dahi olabilir. Spotify 2006 yılında İsveç merkezli bir şekilde kurularak hayatımıza girmiş bir uygulamadır. Kullanıcılar ücretsiz olarak da müzik dinleyebildiği bu uygulama müzik indirme ihtiyacı olan kullanıcılar içinse premium üyelik kullanımını zorunlu kılıyor.

Yüksek ses kalitesi ile kesintisiz bir müzik deneyimi için Apple Music alternatifi olarak tercih edebileceğiniz bu uygulama rakibinde de olduğu üzere iyi bir kulaklık eşliğinde benzersiz bir ses deneyimi sunmayı garantiliyor. Peki Spotify premium üyesisiniz ve Spotify müzik indirme işlemi nasıl yapılıyor bilmiyor musunuz? Hemen açıklayayım;

 • Öncelikle Premium üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yapın.
 • Sağ altta yer alan “Kitaplığın” butonuna dokunun ve açılan ekrandan “Çalma Listeleri” bölümüne dokunun.
 • Bu alan halihazırda indirmiş olduğunuz ve beğendiğiniz müziklerin yanı sıra oluşturduğunuz çalma listelerini de gösterecektir.
 • Telefonunuza indirmek istediğiniz listeye girmenizin ardından üzerinde yer alan “İndir” butonunu aktif hale getirin.

Youtube Music:

Youtube Music müzik indir

Tıpkı rakibi Apple Music gibi 2015’de tanıştığımız Youtube Music rakiplerinin bir hayli gerisinde kaldı desem sanırım yanlış bir yorum olmaz. Çünkü sunmuş olduğu maksimum ses kalitesi rakiplerinden düşük olan bu platformun tek artısı (benim gözümde) Youtube üzerinde ulaşabileceğimiz ve Spotify & Apple Music gibi platformlarda yer almayan cover vb. parçalara da ulaşabiliyor olmamız. Fakat yinede standart bir kullanıcı için yeterli bir ses kalitesi sunduğunu belirtmeden edemeyeceğim. Kaliteli bir kulaklığa sahip değilseniz aradaki farkı anlamanız neredeyse imkansız olacaktır.

Youtube uygulamasından bağımsız olarak sunulan Youtube Music müzik indirme uygulamasını nasıl kullanacağınız bilmiyorsanız hemen kısaca anlatayım;

 • Manuel indirmeler için müzik sayfasına girdiğinizde çıkan 3 noktaya tıklayarak şarkıyı indirme butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Buna ek olarak “Akıllı İndirme” adı verilen özelliği aktif hale getirebilirsiniz.
 • Bu özellik aktif olması halinde Youtube algoritması kullanılarak sevdiğiniz tarzda müzikler otomatik olarak indirilmeye başlanacaktır.
 • Son olarak şarkı ekranında ekranı sola kaydırmayı denerseniz müzik inecektir.

Deezer:

Deezer müzik indir

Listemde yer verdiğim müzik indirme işlemi için ücret talep eden uygulamaların sonuncusu olan Deezer rakipleri olan Apple Music ve Youtube Music piyasaya giriş yapmadan önce Spotify’ın en büyük ve tek rakibi olarak görülüyordu diyebilirim. 2007 yılında hayatımıza giren uygulama yüksek ses kalitesiyle milyonlarca parçayı bizlerle buluşturuyor. Uygulamayı kullanmak ise oldukça basit.

 • Benim Müziğim sayfasına giriş yapın.
 • Ayarlar sekmesine girin.
 • Sayfayı aşağıya kaydırın ve “Çevrimdışı Mod” özelliğini aktif edin.
 • Aklınızda bulunsun; yalnızca oluşturduğunuz bir çalma listesini telefonunuza indirebilirsiniz. Bu yüzden beğendiğiniz şarkıları bir listeye atın ve listenin indirmesini aktif edin.

Sayfanın bu anından sonra altta yer alan uygulamalar ücretsiz olarak müzik indirmenize bir şekilde izin veriyor olsa da şahsen önermediğim uygulamalardan. Bu uygulamalar müzik indirme işlemlerini yasal yollar ile sağlamamakla birlikte yukarıda paylaştığım uygulamalarda olduğu gibi yüksek güvenlik önlemleri ve güvenilir bir kaynak sunmamaktadır. Ayrıca müzik ses kaliteleri de elbette daha düşük olacaktır. Bu nedenle eğer android için en iyi müzik indirme uygulamaları arıyorsanız bunları incelemenize dahi gerek yok diyebilirim.

Tubidy:

Tubidy müzik indir

Tubidy, Android platformunda ücretsiz müzik indir konusunda en başarılı uygulamaların başında geliyor. Youtube üzerinde dinlemiş olduğunuz müziklerin video kısmını ortadan kaldırarak yalnızca ses dosyasını kaydetme mantığıyla çalışan uygulama resmi olarak uygulama mağazasında yasal olmaması nedeniyle yer almıyor. Diğer kaynaklardan edinmeniz gereken uygulama şahsi görüşüme göre en popüler ve güvenilir görünen uygulama olmasına rağmen yeterince güvenilir değil. Bu nedenle harici kaynakların indirme bağlantısını burada sizlerle paylaşarak bir yönlendirme yapmak istemiyorum, dileyen uygulama adını arayarak APK indirme sayfasına ulaşabilir.

Peggo:

Peggo müzik indir

Ücretsiz olarak sunulan ve kullanışlı bir müzik indirme uygulaması olan Peggo, sevdiğiniz bir şarkının adı ya da şarkıcının ismini girerek arama yapmanızı sağlıyor. Arama sonuçları arasından şarkınızı seçerek cihazınıza indirmenizi sağlıyor.

Ek olarak Youtube ve Soundcloud üzerinde bulduğunuz bir parçanın linkini uygulamaya yapıştırarak ilgili şarkıyı da indirmenize imkan tanıyor. Elbette bu uygulamada benzer şekilde Tubidy’de olduğu gibi yasal yollarla müzik indirmenizi sağlamıyor. Güven ve güvenilirlik konusunda yaşamış olduğunuz sorunlar ile ilgili arkasında ulaşabileceğiniz bir kişi & kurum ya da adres bulunmuyor. İndirmek için uygulamanın adını sonuna APK yazarak Google’da arayabilirsiniz. Güvenilir olmayan uygulamaları daha öncede belirttiğim gibi direkt indirme bağlantısını maalesef burada paylaşmıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün